1 Ekim 2014

Ne Okudum #14

Buaralar popisi çok yüksek bir kitap. Paulo Coelho'dan Aldatmak. Kalemini oldukça sevdiğim bir yazar Paulo Coelho. Kitap beklentimi karşıladı diyebilirim. Çünkü adından ötürü çok çok bir şey beklemiyordum:p

paulo coelho aldatmak kitap

İsviçre'de gazeteci, 2 çocuk annesi, 31 yaşındaki Linda hayatın monotonluğu, hiçbir şeyden zevk almaması, eşine karşı hissizleşmesi, depresyonda olup olmadığını sorgularken lise aşkı Jacob'la yolları kesişir. O ruhsal bunalımının aniden yeniden Jacon'a aşık olmasıyla geçtiğini sanarak eşini defalarca Jacob'la aldatır. (+18 yerler var:p) Eşi de o kadar aşık ki bu kadına, o kadar çabalıyor ki karısı kendini iyi hissetsin düzelsin diye, kıyamam ya:( Kitabın sonlarına doğru bu salağın aklı başına geliyo. Kendini buluyor resmen. Hayata, aşka, sevgiye bakışı bambaşka bir boyut kazanıyor, kendine gelip çocuklarına eşine hayata daha sıkı sarılıyor.

Ayy ne kadar basite indirgedim şu kitabı yaa. Aldatıyo sonra aklı başına geliyo türünde bi kitap değil ama bu valla bak! Linda'nın yoga hocasıyla, bir şamanla, eşiyle konuşmaları hep bilinçaltında kendi düşüncelerini,olmak istediği şekli tamamlıyor. Çok güzel bir sonuca varıyor. İnsanı zaman değiştirmez, sevgi değiştirir. Onun kainata, hayata duyduğu sevgi,bakış açısı değiştirir. Ve bu sevgi hepsinden güçlüdür..

Beğendiğim çok yer oldu ama hepsini çekemedim tabi, naçizane 2 paragraf buyrun:)

Depresyonda olduğumuzda tipik hislerimiz:)

Mutluluğu da mutsuzluğu da seçen bizleriz aslında


Kitaba "yahu kadın eşini aldatıp duruyor saçma sapan işler yapıyor, bu ne rezalet,çivisi çıkmış dünyanın" gözüyle bakarsanız eminim bu kitaptan hoşlanmayacaksınız. Dünyanın zaten çivisi çıkmış onu bi köşeye atın:) Biz kadınların ara sıra yaşadığı çıkmazları, bununla baş edebilmek için sorunlara olaylara nasıl bakmamız gerektiğini, bu sorgulamaları nasıl atlatabileceğimizi, neler yaparsak tuzağa düşeceğimizi oldukça güzel gösteren bir kitap.


Beni hiç sıkmadı, akıcıydı. Puanım 8.4/10

Siz okudunuz mu ne düşünüyorsunuz? Paulo Coelho'nun en sevdiğiniz kitabı hangisi?

2 yorum :

  1. Simyacı'dan beri üslubunu pek sevdiğim yazarın bu kitabını henüz okumadım ama ilk fırsatta başlamak istiyorum.Brida ,Veronika Ölmek İstiyor ,Portobello Cadısı isimli kitapları severek okumuştum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 3ünü de okumadım ve tüm kitaplarını okumak istiyoruuuum! Okuduklarım arasından Elif'i pek beğenmemiştim bi..

      Sil

Yorumlarınızı çok seviyorum^.^

Elegant Rose