17 Eylül 2014

Ne Okudum #13

Heyooo bugün kitap yazısı var! Özlüyorum birkaç hafta yazmayınca bu yazıları ^.^ Bu sefer çok farklı tarzda 2 kitap tanıtıcam:)

Birkaç gün önce bitirdiğim, kuzenimin yazdığı Sayarak Zayıfla 5333 ve Sayarak Zayıfla Mutfakta bugün benim blogda:p


İlk kitabı Sayarak Zayıfla 5333 , zayıflamak ve sağlıklı beslenmek için günlük almamız gereken tahıl-et-meyve-süt grubu besinlerin formülünü anlatıyor. Neyin neye denk geldiğine dair birçok örnekle kendi beslenme düzeninizi kendiniz oluşturmayı öğreniyorsunuz. Kuzenimle mutfaklarımız çok benzer olsa da ben bile birçok şey öğrendim. Gerçekten her evde olması gereken bir kitap.

Bu yıl çıkardığı kitabı Sayarak Zayıfla Mutfakta ise asıl evlendikten sonra benim baş ucu kitabım olcak:)) Çünkü oldukça sağlıklı, besleyici, pratik, kilo vermeye yardımcı tarifler, tüyolarla dolu. Beğendiğim, deneyeceğim her tarifi işaretledim:)

İkisi de okurken not almanız veya altını çizmeniz gereken kitaplardan. İkisinde de çeşitli hastalıklara sahip olanların dikkat etmesi gereken noktalar ve tarif örnekleri var.

Kilo problemim yok ama sağlıklı, dengeli beslenmek, kiloyu stabil tutmak, mutfakta reform yaratmak için kilo almayı hiçbir zaman beklememek lazım. 2 kitabı da gerçekten tavsiye ederim. İkisi de sıkıcı diyet kitaplarıyla alakasız kitaplar.

Öpüldünüüüüz:-*

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınızı çok seviyorum^.^

Elegant Rose