6 Ağustos 2014

Mim / The Book Sacrifice

Sevgili Zaman sozleri beni mimlemişken bu mimi hemmen yapmak istedim. Bu da kitaplarla ilgili=) Kendisinin kozmetiğe, kitaplara, filmlere düşkünlüğüyle kendime çok yakın buluyorum:-* Beni mimlediği için teşekkür ediyoruuum:-*

Görsel alıntıdır. Tek kelimeyle bayıldım! Ben de istiyorum:(


Senaryo 1: Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

Sürü psikolojisi diye bir şey var, saçma sapan bir kitap bir anda kitleler tarafından beğeniliyor. Benim için Pegasus Yayınları'nın sanırım çoğu kitabı bu kategoride. Adını bile hatırlamadığım Pegasus Yayınları'nın birkaç bestseller'ını okuyup fırlatmam bir olmuştu. Hiç düşünmeden onları bu zombilere silah olarak kullanırım:)

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel ,hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor,şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

"Bir Genç Kızın Gizli Defteri" serisini 80lerin sonu 90ların başı çoğu kız okumuştur diye düşünüyorum. Çok çok seviyordum. Lakin tadında bırakılmadı bence. 6. sonrası sıktı, abarttı artık ve bana yuh dedirtti 10.ya kadar çıkarınca İpek Ongun. O yüzden 6'dan sonrasını yağmurda feda edebilirim.

 Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunzu en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp,gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Tiksinç diyemem, klasikleri seviyorum. Ama Tolstoy- Savaş ve Barış... Biraz fazla uzundu ve baydı:/ Hocanın kafasına attığımda inşallah sağlığı sıhhati yerinde olur:)

 Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Kardeşimin Alacakaranlık vs vampir kitapları. İlkini güç bela okuyup devamlarını getiremedim, kendisi de hepsini okudu bitirdi ooh yakar ısınırım:p


Yapmak isteyen herkesi mimliyorum:)

1 yorum :

  1. Vampirli kitaplar da ısınmak için çok uygun gerçekten :P Teşekkür ederim canım :))

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı çok seviyorum^.^

Elegant Rose