16 Haziran 2014

Toni&Guy Sculpting Powder(Şekillendirici Pudra) ve Pratik Saç Modelleri Yapımı=)

Geçtiğimiz haftalarda Toni&Guy'dan saç tipime uygun ürünlerinin olduğu çok çok güzel bir paket aldım. Üzerindeki not ayrıca mutlu etti, gülümsetti=)  


Bildiğiniz gibi(bilmeyenleriniz de varsa tabi) saçlarım uzun, ince telli, sönük, 2 güne yağlanan bi yapıya sahip. Bana gönderdikleri ürünler de bu sorunlarıma yönelik aşağıdaki gibi: şekillendirici pudra, ince telli saçlar için ve ara sıra kullanım için 2 şampuan, hacim verici saç köpüğü, saç maskesi, durulanmayan saç kremi.


Denemeye başladım tabi ama şampuanları sonlarına doğru yorumluyorum. O yüzden şekillendirici pudradan başlayayım dedim;)

  • Elime dökmekte çok zorlandım çünkü hepsi havaya uçuştu:) Aşırı yumuşak, değişik bi yapısı var. 
  • Ele dökülüp uygulanmıyor onu da diyim baştan:) Ben gösterme amaçlı döktüm. Saçlarınızda yağlı gibi gözüken şekil vermek istediğiniz yere tuzluk gibi yapıda olan kutusunu çevirip kuru saçınıza döküyorsunuz. Birazcık bekleyip parmak uçlarınızla bi güzel yediriyosunuz ve istediğiniz gibi şekil veriyorsunuz.
  • Krepe tozu diye geçiyor kendisi bazı yerlerde. Krepe severlerdenseniz kesinlikle edinmeniz gereken bi ürün çünkü krepenin daha sağlam ve uzun süreli durmasını sağlayacak.
  • Kendisi bir kuru şampuan değil, mat görünüm ve hacim verici pudra. Evet yağ emici özellikte, evet şekillendirici ama Batiste xxl volume gibi bir şey beklemeyiniz. 
  • İçeriği: Silica silylate, aqua. Yani gayet basit, net,temiz!
  • Benim için vazgeçilmez olup olmadığını zamanla göreceğiz:)

"Bunu nasıl kullanicem, nasıl güzel,pratik, havalı saç modelleri yaratırım, saç konusunda beceriksiziiiim" diyorsanız siz de bendensiniz! Aşağıdaki videolar bana çok güzel fikir verdi. Hatta alttakini bizzat uyguladım instagramdaki son fotomda(tıktık) sağ üstte oldukça belli ^.^ Bu pudrayı da aynen videodaki gibi uyguladım;)


Doğal gözüken dalgalı saçlar =)


Bu da karışık topuz, saçlarımı kestirir kestirmez denicem bayıldım!


Siz Toni&Guy ürünlerini denediniz mi? Bana önerebileceğiniz pratik bi saç modeli var mı?:)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınızı çok seviyorum^.^

Elegant Rose